TEKLİF İSTE

Email Marketing'i Kullanmalı Mıyım?

Dijital pazarlamanın sessiz ama derinden giden yöntemi email pazarlama ile tanışmadınız mı? Gücünü keşfettiğinizde ondan vazgeçemeyeceksiniz :)

Dijital Pazarlama

07.07.2018

Dijital pazarlamanın hızlı gelişen ve yenilenen yapısı ile aramıza katılan önemli dijital pazarlama araçlarından email pazarlamayı denemeyenlerdenseniz bir göz atmanızı tavsiye ederim. Her ne kadar Google Adwords ve SEO'nun ön plana çıkmasıyla biraz arka planda kalmış gibi görünse de işleyişi ve yarattığı etkileşimler ile email pazarlama bir dijital pazarlamacının mihenk taşıdır. Ayrıca yapılan araştırmalarda email pazarlamanın yatırım geri dönüşüne her daim olumlu etkisi olduğu kanıtlanmıştır. 

dijital-pazarlama-trendleriSadık bir müşteri kitlesi oluşturmak, yeni ürün, hizmet, kampanya ve indirimlerden müşterilerinizi haberdar etmek, marka algısı yaratmak ve birebir iletişim kurmak isteyen firmaların vazgeçilmezlerinden olan email pazarlamanın markanıza ne gibi katkıları olacaktır?

Doğru İçerikleri Doğru Kişilere Ulaştırabilirsiniz

Email pazarlama taktiklerinizi yaş, meslek, sosyokültürel eğilim ve daha birçok kıstasa göre farklı stratejiler oluşturabilir, müşterilerinizin ihtiyaçlarına uygun içerikleri onlara sunarak geri dönüşleri arttırabilirsiniz.

Markanızın Akılda Kalıcılığını Arttırabilirsiniz

Hangi pazarlama yönetmini kullanıyor olursanız olun amaç hep aynıdır: Müşterinin zihninde yer edinmek. Yani marka algısı yaratmak. Bunu elde etmek için de email pazarlama etkili bir yöntem olarak kullanılabilir. Periyodik olarak gönderilecek bültenler ile etkileşim almasanız dahi müşterilerinize kendinizi hatırlatmış olursunuz. 

Müşterilerinizin Özel Hissetmelerini Sağlayabilirsiniz

Geleneksel ya da modern olsun farketmez. Tüm pazarlama yöntemlerinde müşteriyi özel hissettirmenin ve daha samimi bir iletişim kurmanın önemi bilinmektedir. Email pazarlamada da kişiye özel hitabta bulunan emailler göndererek pazarlama faaliyetlerinizin olumlu bir yönde ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

Etkilerini Kolayca Ölçebilirsiniz

Gönderdiğiniz emaillerin okunma oranlarını, yer alan bağlantıların tıklanma sayılarını, içerikleriniz ile ilgilenmeyen müşterilerinizi anlık olarak görüntüleyebilir ve email pazarlama stratejilerinizi bu doğrultuda yeniden düzenleyebilirsiniz. 

Daha Düşük Maliyetlere Katlanırsınız

Erişim ve etkileşim oranlarına bakıldığında email pazarlama diğer dijital pazarlama yollarına nazaran çok daha ekonomiktir. 

Ana başlıklar altında email pazarlamanın size faydalarını anlatmaya çalıştım. Email pazarlamada benim favorim ise işlemsel emaillerdir. Belli şartlar sağlandığında otomatik olarak işleme giren bu emailler ile çok daha büyük geri dönüşler sağlandığını söyleyebilirim. Bu konuda da bir yazı paylaşacağım sözünü vererek burada bitiriyorum.

Görüşmek dileğiyle.

Etiketler

Email Marketing

Paylaş

En son paylaşımlardan anında haberdar olmak için e-bültene abone ol!

Hazırsan Hemen Başlayalım

Projenize dair önemli detayları ve iletişim bilgilerinizi gönderin, hemen üzerinde konuşmaya başlayalım.